Palīgkabinetu darbs un diagnostiskās radioloģijas darbs visos stacionāros

DEFINĪCIJAS

Laboratorisko analīžu skaits uz 1 stacionāra pacientu - ir veikto laboratorisko analīžu skaits stacionārā uz vienu stacionāra pacientu(izrakstīts + pārvests uz citu stacionāru + miris).

Fizikālās medicīnas procedūru (balstītu uz dažādu fizikālo faktoru izmantošanu ārstniecības procesā kā magnetoterapiju, darsonvalizāciju, gaismasterapiju, presoterapiju u.c.) skaits uz 1 stacionāra pacientu – ir veiktās fizikālās medicīnas procedūras stacionārā uz vienu stacionāra pacientu(izrakstīts + pārvest uz citu stacionāru + miris).

Funkcionālās diagnostikas (ieskaitot eho, ultrasonogrāfijas, sonoskopijas, EKG, holteru, veloergonometrijas u.c.) izmeklējumu skaits uz 1 stacionāra pacientu – ir veiktās funkcionālās diagnostikas izmeklēšana stacionārā uz vienu stacionāra pacientu(izrakstīts + pārvests uz citu stacionāru + miris).

Radioloģisko izmeklējumu skaits (ieskaitot rentgenoloģisko, datortomogrāfijas, angiogrāfijas izmeklēšanu, izmeklējumu skaitu ar ultraskaņas aparātu, izmeklējumu skaitu ar kodolmagnētiskās rezonanses aparātu, izmeklējumu skaits ar radionuklīdo aparatūru) uz 1 stacionāra pacientu – ir veikto radioloģisko izmeklējumu skaits uz vienu stacionāra pacientu(izrakstīts + pārvests uz citu stacionāru + miris).

Rentgenoloģiskā, datortomogrāfijas, angiogrāfijas izmeklēšana, izmeklējumu skaits ar ultraskaņas aparātu, izmeklējumu skaits ar kodolmagnētiskās rezonanses aparātu, izmeklējumu skaits ar radionuklīdo aparatūru uz 1 stacionāra pacientu – ir ar šiem aparātiem veikto izmeklējumu skaits uz vienu stacionāra pacientu (izrakstīts + pārvests uz citu stacionāru + miris).

DATU AVOTI

Veidlapa par ārstniecības iestādes darbību – valsts statistikas veidlapa atbilstoši Ministru Kabineta 2009. gada 6. janvāra noteikumu Nr.10 „Noteikumi par valsts statistikas pārskatiem veselības aprūpes jomā” 7. un 15. pielikums. Tā tiek iesniegta atbilstoši Oficiālās statistikas programmas nodrošināšanai 2018.-2020. gadam.

METODOLOĢIJA

Informāciju iesniedz 1 reizi gadā stacionārās iestādes.

Informācija par 2011.-2016. gadu ir apkopota, pamatojoties uz stacionāro iestāžu sniegto informāciju atbilstoši 2009.gada 6.janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.10 „Noteikumi par valsts statistikas pārskatiem veselības aprūpes jomā".

Informācija par 2017. gadu ir apkopota, pamatojoties uz stacionāro iestāžu sniegto informāciju atbilstoši Statistikas likuma pārejas noteikumiem.

Informācija par 2018. gadu ir apkopota, pamatojoties uz ārstniecības iestāžu sniegto informāciju atbilstoši veidlapai “Oficiālās statistikas programmā ietvertā informācija par stacionāra darbu”.

Sakarā ar to, ka atbilstoši 2018. gada 27. novembra Ministru kabineta noteikumu Nr.720 “Noteikumi par oficiālās statistikas veidlapu paraugiem veselības aprūpes jomā” noslēguma jautājumiem, 15. Pielikums stājas spēkā 2019.gadā un 7. Pielikums stājas spēkā 2020.gadā. Lai nodrošinātu Ministru kabineta 2017. gada 21. novembra noteikumu Nr. 683 “Noteikumi Oficiālās statistikas programmas 2018.–2020. gadam’’ izpildi par 2018. gadu, tad veidlapa par 2018. gadu atbilst 2009.gada 6.janvāra Ministru kabineta noteikumu Nr.10. „Noteikumi par valsts statistikas pārskatiem veselības aprūpes jomā” 15. Pielikuma un 7. Pielikuma saturam.

PUBLIKĀCIJAS

Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmatas Saite

Statistikas dati Saite

SAITES

Slimību profilakses un kontroles centrs

KONTAKTPERSONA

Jānis Misiņš

Veselības statistikas nodaļas vadītājs

Tālrunis: 67501582

 

Metadatu sagatavošanas datums: 02.09.2019.